Ronaldo më në fund e jep mendimin e pastër për Leo Messin

E enjte, 27 Tetor 2016 – Sakte.net

Cristiano Ronaldo të gjithë suksesin e arritur e ka fal kundërshtarëve të tij fhe kritikave.

Ylli portugez në një intervistë për Coach Magazine, ka deklaruara se të gjitha arritjet e tij i ka si rezulatat i njerëzve që e urryen dhe e kritikuan atë,transmeton ORAinfo.

Ronaldo gjithashtu ka folur edhe rreth rivalitetit të tij mes tij dhe Messit, dhe respektin që ka për argjentinasin.

“I përdori mendimet negative të tjerëve për t’u motivuar. Në realitet kam nevojë për njerëz që më urrejnë. Ata më kanë ndihmuar t’i arrij të gjitha që i kam deri më sot”, ka thënë Ronaldo.

“Messi është një lojatr i amdh që ka shkruara historinë e klubit të tij. Mediat botërore raportojnë për një rivalitet të madh mes nesh, por nuk është ashtu, ka një respekt të madh mes neve. Nuk jemi shokë të ngushtë, por kemi respekt për të arriturat tona, si jashtë fushe ashtu edhe brenda saj”./ORAinfo/

Portugal skipper Cristiano Ronaldo also won the Euros this summer with his country

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme