Ronaldo thellon rekordin e het-trikeve ndaj Messit

Duket se yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo i ka ardhur forma e dikurshme.

Ai pasi nuk e nisi mirë këtë sezon, po i përmirëson me shpejtësi numrat e tij.

Në ndeshjen ndaj Atletico Madridit, Ronaldo shkëlqeu duke shënuar të tre golat e fitores së Real Madridit.

Ky ishte 3-golëshi i 32-të për Ronaldon në historinë e tij si futbollist në La Liga, duke thelluar distancën me Leo Messin, i cili ka shënuar deri më tani 26 3-golësha në histori të Ligës spanjolle, gjashtë më pak se Ronaldo.

Asnjë lojtarë që luan nuk i afrohet Ronaldos e Messit, ndërsa ata kanë lënë pas legjendat si Telmo Zarra dhe Alfredo Di Stefano, të cilët gjatë karrierës së tyre kanë realizuar nga 22 3-golësha.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme