Rooney zbulon të ardhmen

Wayne Rooney ka mohuar raportimet e mediave se do të transferohet në Superligën e Kinës

Sulmuesi anglez, Wayne Rooney ka një lajm të mirë për tifozët e Manchester Unitedit. Ai ka mohuar raportimet e mediave se do të transferohet në Superligën e Kinës, derisa pretë të luajë më shumë me ‘Djajtë e Kuq’

“Futbolli është një lojë e çuditshme. Çdo gjë mund të ndodhë dhe gjërat ndryshojnë shumë shpejt, por unë jam i lumtur në Manchester United. Sigurisht, siç e kam thënë më parë, unë dua të luaj më shumë ndeshje”, ka deklaruar Rooney për Sky Sports.

Mediat britanike kanë raportuar se ish sulmuesi i Evertonit ka marrë një ofertë të jashtëzakonshme nga një ekip kine, i cili i ka ofruar 1 milionë funte në javë ose 48 milionë funte në sezon.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme