Rossonerët ia shohin “hajrin” Chelseas, ja për sa miliardë mund të shitet Milan

AC Milan është vetëm një pikë nga fitimi i Scudetto-s së tyre që nga viti 2011 dhe suksesi do të ishte një sukses i madh mbi të gjitha për Elliott Management.

Dhe mund të jetë sezoni i këtij të fundit plotësisht në krye të kuqezinjve, përcjell ORAinfo.

Pavarësisht nga bisedimet e braktisura me Investcorp, fondi me bazë në Bahrein, Elliott Management pritet të shesë Milanin këtë verë ose të paktën në muajt e ardhshëm. Kjo u konfirmua nga disa raporte sot, duke raportuar për ofertën e madhe të RedBird Capital.

Sipas MilanNews, shifra e përgjithshme e marrjes mund të arrijë në 1.8 miliardë euro mbresëlënëse përmes një sërë klauzolash. Me shumë mundësi, shitja e Chelsea kontribuoi në rritjen e kërkesave të Elliott Management, i cili ndërpreu negociatat me Investcorp.

Chelsea i shiti për 4.25 miliardë paund biznesmenit amerikan Tedd Boehly dhe konsorciumit të tij. Megjithatë, kërkesat e shtuara janë të lidhura edhe me suksesin e Milanit si brenda dhe jashtë fushës.

Raporti shton se menaxhimi aktual do të konfirmohet pasi RedBird dëshiron të ruajë vazhdimësinë e projektit që Elliott ka filluar./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme