Rrogat e lojtarëve të Interit

La Gazzetta dello Sport ka publikuar rrogat e lojtarëve në Serie A dhe skadimet e kontratave.

Juventusi prin në këtë klasifikim, por këtë herë jemi ndalur te rivalët e Zonjës së Vjetër.

Interi është një nga klubet që shpenzon më së shumti, kurse lojtari me rrogën më të madhe është Mauro Icardi. Më poshtë keni të gjithë rrogat.

Icardi 3,6 milionë euro (2019)

Kondogbia 3,5 (2020)

Jovetic 3,5 (2019)

Perisic 3 (2020)

 Banega 3 (2019)

Miranda 3 (2018)

Gabigol 2,7 (2021)

Joao Mario 2,7 (2021)

Handanovic 2,5 (2019)

Felipe Melo 2,5 (2017)

Ranocchia 2,4 (2019)

Palacio 2,4 (2017)

Candreva 2,2 (2020)

Eder 1,8 (2019)

Biabiany 1,6 (2019)

Medel 1,6 (2018)

Ansaldi 1,5 (2019)

Brozovic 1,5 (2019)

Murillo 1,3 (2020)

Nagatomo 1,3 (2019)

Santon 1,3 (2018)

D’Ambrosio 1,2 (2018)

Andreolli 1,1 (2017)

Carrizo 750,000 mij euro (2017)

Berni 200,000 (2017)

Gnoukouri 100,000 (2020)

Radu 100,000 (2017)

Yao 80,000 (2020)

Miangue 80.000 (2020)/Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme