Ryva Kajtazi ka qenë Miss Podujeva, para se të bëhej këngëtare

Ryva Kajtazi është aktore dhe këngëtare. Ndonëse ka studiuar për aktrim, e kemi parë shumë më shumë të involvuar në industrinë e muzikës.


Ryva, në mbrëmjen e saj të maturës ishte shpallur miss dhe që atëherë ajo u bë e spektaklit. Kurorën e fitoi në qytetin e saj të lindjes, në Podujevë, ku edhe e kreu shkollën fillore e të mesme.

Ryva Kajtazi u zhvendos në Prishtinë për stude dhe gjithashtu ta quar përpara karrieren e saj përpara. Falë talentit dhe punës së pa ndalshme, Ryva sot është mes yjesh. Edhe në jetën private duket të jetë mjaftë e lumtur.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme