Sanches ka biseduar me familjen dhe ka marrë vendimin pë të ardhmen

Alexis Sanchez dëshiron të largohet nga Arsenali këtë verë dhe dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve me Manchester Cityn sipas burimeve në kiliane.

Arsene Wenger është i vendosur të mbajë yllin e tij në Londër duke shpresuar që nënshkrimi me Alexandre Lacazette mund ta bindë atë për të qëndruar.

Por Sanchez duket se e ka ndarë tashmë mendjen e tij dhe pasi ka biseduar me miqtë dhe familjen e tij, 28-vjeçari dëshiron të luajë në garën më të madhe të Evropës sezonin e ardhshëm.

Gazeta kineze El Mercurio po raporton se Manchester City ka bërë një ofertë prej 47 milionë funte për të nënshkruar me të, përcjell Albeu.com.

Arsene Wenger ka mbetur i bindur se ai nuk do ta lejojë atë të bashkohet me një rivale të Premier Ligës. Ka pasur edhe spekullime se bosi i Gunners do të jetë i përgatitur për ta mbajtur atë dhe këtë sezon dhe për ta atë të lënë atë në verën e ardhshme të lirë, kur kontrata e tij skadon. Një burim i afërt me Sanchez i tha El Mercurio: ‘Mos luajtja në Ligën e Kampionëve është një punë e madhe për Alexis, ai është i motivuar për të marrë pjesë dhe për të fituar atë. Alexis foli me shokët e tij të ekipit në Rusi për këtë temë, ai ka folur edhe me familjen e tij.
Të gjithë arritën në të njëjtin përfundim, është mirë që ai të përfundojë udhëtimin e tij me Arsenalin dhe të bashkohet me City.”. /albeu.com/

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme