Sensori që kujdeset për privatësinë tuaj

Sensori që kujdeset për privatësinë tuaj

Në Indiegogo tash mund të porositet sensori i lëvizjeve Minimeyes, i cili duket se është edhe një shtesë për “shtëpinë e mençur”.

Minimeyes në Indiegogo është plasuar nga dizajnuesi i Hong Kongut, Moos Neimeijer me ndihmën e kompanisë, e cila merret me argëtimin për të rriturit, xHamster.

Pajisja punon sipas parimit të sensorit infra të kuq. Derisa është i kyçur në kompjuter është në gjendje të përcjell lëvizjet tuaja, dhe në rast të hyrjes së hajnave do të lajmërojë përmes kompjuterit duke lëshuar zë.

Çmimi i sensorit magnetik në Indiegogu është 24 dollarë, ndërsa i atij me rreze infra të kuqe 48 dollarë, transmeton KosovaPress.

Prodhimi është në fazën e konceptit dhe pritet që në të ardhmen të nisë prodhimi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme