Shqiptarët dhe kroatët çmendin Serbinë

Atmosfera e përbashkët që po krijojnë tifozët shqiptarë dhe ata kroatë, para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë – padyshim se nuk u pëlqen serbëve.

Mediat e Serbisë i kanë kushtuar vëmendje atmosferës vëllazërore në Shkodër dhe kanë raportuar, por vetëm ashtu si dinë ata.

Sipas tyre, tifozët kroatë dhe shqiptarë kanë kaluar kohë së bashku dhe kanë festuar duke e lëvduar njëri-tjetrin, ndërsa njëkohësisht e kanë ofenduar Serbinë me fjalët: “Kosova është Shqipëri…”.

Kosova zhvillon ndeshjen e parë nikoqire në një turne zyrtar ndërkombëtar nga ora 20:45.

https://www.youtube.com/watch?v=xbEiqpx94MY

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme