Shteti shpërblen sot Majlinda Kelmendin

Kampionia olimpike xhudistja Majlinda Kelmendi dhe trajneri i saj Driton Kuka do të marrin sot shpërblimet shtetërore.

Kështu është bërë me dije përmes një njoftimi për media nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, e cila do të organizojë sot ceremoninë për ndarjen e shpërblimeve shtetërore.

Xhudistja Majlinda  Kelmendi i solli medaljen e parë të artë Republikës së Kosovës, ku më 7 gusht në Rio de Janiero të Brazilit  shkëlqeu në finale kundër italianes, Odette Giuffrida.

Për triumfin e saj Kelmendi  fitoi 100 mijë euro në “Rio 2016”.

Ceremonia e ndarjes së shpërblimit shtetëror do të bëhet sot në orën

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme