Sigal Prishtina do të udhëhiqet nga një trajner italian

Sigal Prishtina ka arritur marrëveshje me një trajner italian, që së fundit ka drejtuar një skuadër nga kampionati elit i basketbollit në Itali, Serie A, raporton KTV.

Klubi bardhekaltër do ta zyrtarizojë trajnerin e ri gjatë ditës së mërkurë, kur edhe do të bëhet i ditur edhe përforcimi i fundit i skuadrës për pozitën e një fundori realizues.

Kampioni i Kosovës dhe ligës ballkanike, ka nisur keq sezonin, duke u eliminuar nga FIBA Europe Cup, por në fillim të vitit skuadra bëri tri përforcime, duke rikthyer qendrën Urim Zenelaj dhe angazhoi dy të huaj, Grant Johnson e Nenad Deliq.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme