Sipas Forbes Kim Kardashian West është zyrtarisht një miliardere

Kim Kardashian West po bashkohet me radhët e Jeff Bezos, Elon Musk dhe manjatëve të tjerë: Ajo është zyrtarisht një miliarder, sipas Forbes.

Forbes publikoi ​​të martën “Listën e Miliarderëve të Botës” , e cila vendosi West për herë të parë në listën e elitës.

Revista tha se bizneset në lulëzim të West, KKW Beauty dhe Skims , e ndihmuan atë të renditet në krah me miliardierët e tjerë.

Kardashian West nisi KKW Beauty në 2017 dhe Coty ( COTY ) fitoi 20% të aksioneve në linjën e kozmetikës në një marrëveshje vitin e kaluar që vlerësoi biznesin në 1 miliard dollarë.

Forbes tha se pjesa e saj e mbetur në biznes është me vlerë rreth 500 milion dollarë.

Ekziston edhe biznesi i saj tjetër: Skims, një koleksion i rrobave të formës dhe trupave të trupit që përqafojnë figurat.

Forbes shkruan se ajo ka një shumicë aksionesh në biznesin privat, i cili nuk ka zbuluar të ardhura – por një burim i tha revistës se kompania vlerësohet 500 milion dollarëve.

Kjo do të thotë se pjesa e saj ka vlerë 225 milion dollarë, e cila është “e mjaftueshme për të ngritur pasurinë e saj në 1 miliard dollarë”.

Kardashian West gjithashtu mban pasuri në para, investime dhe pasuri të paluajtshme.

Nuk është hera e parë që familja Kardashian-Jenner shfaqet në një listë të Forbes.

Revista më parë shkaktoi polemikë për kurorëzimin e motrës së saj më të vogël Kylie Jenner miliarderja më e re ndonjëherë e bërë vetë në 21 vjeç .

Kritikët argumentuan se Jenner nuk mund të konsiderohet sepse ajo vjen nga një familje e pasur, e njohur.

Në shkurt, Kardashian West bëri kërkesë për divorc nga Kanye West.