Sot nata e parë e Eurosong! Ja kur është radha e Linda Halimit

Sot të mbrëmje në Kiev të Ukraninës, do të mbahet edicioni i 62-të i festivalit Europian të këngës. Në Eurovizion 2017 do të kokurojnë 42 shtete, ndër ta edhe Shqipëria, shkruan Bordo.al.

Përfaqësuejsa jonë Linda Halimi do të performojë këngën e saj “World”, e katërta në radhë. Kënga e kompozuar nga Klodian Qafoku, dhe me tekst nga Linda Halimi dhe Big Basta është një baladë që nxjerr në pah vokalin potent të këngëtares. Sa i përket mizanskenës, kënga “World” nuk do të ketë ndonjë perormancë të veçantë, pasi vëmendja do t’i kushtohet tërësisht këngës dhe vokalit të Lindës.

Duke shpresuar për një kualifikim të këngës sonë konkrrente, ne i urojmë suksese Lindës në performancën e sotme.

linda1

linda2

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme