Të shtunën ndeshja që do të kushtojë 794 milionë euro (FOTO)

Sakte.net /e enjte, 08 Shtator 2016  / 12:13 

Derbi i Manchesterit të shtunën do të jetë ndeshja më e shtrenjtë në histori të futbollit.

Manchester United dhe Manchester City ndeshen të shtunën në derbin e parë të qytetit në sezonin e ri në Premierligë.

Por, përtej rivalitetit lokal, dueli do të jetë ndeshja më e shtrenjtë në histori të futbollit, raportojnë mediat britanike.

Ballafaqimi në “Old Trafford”, nuk do t’i sjellë përballë vetëm Jose Mourinhon e Pep Guardiolën – dy trajnerët më të trofeshëm në Evropë – por edhe 22 futbollistë, përcjell “Lajmi.net”.

Vlera e tyre nga transferimet arrin shifrën prej 794 milionë euro.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme