Ten Hag: Më duhet të flas me Onanan

Erik ten Hag do të flasë vetëm me Andre Onanën, pas një tjetre paraqitje për tu harruar për Manchester United në Champions League kundër Galatasarayt.

United ishte dy herë në epërsi por, humbi përfundimisht 3-2.

Onana pati një tjetër paraqitje jo të mirë me ngjyrat e United.

Pasimi i tij i gabuar bëri që Casemiro të përjashtohej pasi braziliani u detyrua të bënte një ndërhyrje ndaj Dries Mertens brenda zonës së penalltisë.

Ndërsa Maurco Icardi humbi goditjen nga pika pasuese, ai u korrigjua duke shënuar golin e fitores për Galatasaray pak minuta më vonë.

Pas ndeshjes, Ten Hag deklaroi se do të fliste me Onanën, por megjithatë ai theksoi se lojtari është një “portier i madh”.

“Duhet të flas me më shumë lojtarë, por duhet të flas edhe me Andrein sigurisht. Do të bëj dhe do ta mbështes, sepse ai është një lojtar i mrekullueshëm. portier”.

Lojtari nga Kameruni e ka pasur të vështirë të përshtatet në klubin e tij të ri pasi ai tani ka pranuar 18 gola në nëntë paraqitje që nga bashkimi me Djajtë e Kuq nga Interi në verë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme