Thaçi: Të gjithë sportistët e Kosovës në Rio janë fitues

Për kreun e shtetit, Hashim Thaçi, secili pjesëmarrës i Kosovës në Lojërat Olimpike në Rio është fitues.

E tillë, për Thaçin, është edhe Nora Gjakova, pavarësisht se ajo humbi në luftën e dytë për ta këputur aty ëndrrën për medalje.

“Edhe pse e lënduar, Nora njësoj si Majlinda ka bërë çmos për të fituar dhe na bëri krenarë si çdo herë me paraqitjen e saj, pavarësisht rezultatit. Të gjithë sportistët kosovarë pjesëmarrës në Rio 2016 janë fitues”, ka shkruar Thaçi.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë