Tokyo/ Ndërtohet statuja gjigande, Gundam

Në Tokyo është ndërtuar një statujë gjigande roboti, 18 metër/59 këmbë e lartë dhe është imitim i një personazhi të frymëzuar nga seria e anime,“Gundam”.

Statuja u ndërtua për të festuar përvjetorin e 30-të të Gundam dhe gjendet aktualisht në ishullin artificial Odaiba në Tokyo.

Ajo nuk mund të ecë dhe ju nuk mund ta ngjisni, por për të gjithë fansat e Gundam, apo për ata që i pëlqejnë robotët gjigandë, ajo duket fantastike.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme