Top ​10 golashënuesit më të mirë këtë edicion në Ligën e Kampionëve (Foto)

Leo Messi vazhdon të jetë golashënuesi më i mirë këtë edicion në Ligën e Kampionëve

 

Pavarësisht se tashmë është eliminuar nga Liga e Kampionëve, Leo Messi vazhdon të jetë golashënuesi më i mirë me 11 gola.

Në vendin e dytë renditen Edinson Cavani deh Robert Lewandowski me nga tetë gola, të dy këta të eliminuar.

Ndërsa në vendin e katërt janë Aubameyang dhe Cristiano Ronaldo me nga shtatë gola, ndërsa ky i fundit është ende në garë, pasi me Real Madridin është kualifikuar në gjysmëfinale. /Express/