Top 10 lojtarët më të shpejt në botën e futbollit

Shpejtësia është një aspekt shumë i rëndësishëm në futbollin modern.

Lojtarët mund të kenë talent, por sipas ekspertëve, ata duhet të kenë përgatitje fizike dhe bashkë me këtë të jenë sa më të shpejtë, pasi që në këtë mënyrë do të jenë më të pakapshëm për kundërshtarin.

Lista e lojtarëve më të shpejtë në botë është si më poshtë:

10. Wayne Rooney (Everton) – 31,2 km/h
9. Lionel Messi (Barcelona) – 32,5 km/h
8. Theo Walcott (Arsenal) – 32,7 km/h
7. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 33,6 km/h
6. Aaron Lennon (Everton) – 33,8 km/h
5. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) – 34,6 km/h
4. Antonio Valencia (Manchester United) – 35,1 km/h
3. Jurgen Damm (Tigres) 35,2 km/h
2. Orlando Berrio (Flamengo) – 36 km/h
1. Gareth Bale (Real Madrid) – 36,9 km/h

/KP/Telegrafi/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme