Tubimi më i madh në Turqi në mbështetje të Erdoganit

Qindra mijëra njerëz janë mbledhur në qytetin më të madh të Turqisë, Stamboll, për të protestuar tentimin për grusht shtet të muajit të kaluar, raporton BBC.

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të jetë së bashku me udhëheqësit e opozitës, nga personat që do t’i adresohet turmës.
[{ loading … }]
Më shumë se 270 njerëz kanë vdekur në ngjarjet e 15 korrikut, si pasojë e një tentimi për grusht shtet nga ushtria turke. Turqia ka shkarkuar mijëra zyrtarë nga vendet e punës pas këtij “incidenti”.

Vendet perëndimore e kanë kritikuar reagimin e qeverisë ndaj grushtit të shtetit.

“Demokracia dhe dëshmorëve ‘Rally” është kulmi i tre javëve të demonstratave të natës nga përkrahësit e zotit Erdogan në të gjithë vendin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme