U KRY! Wijnaldum nënshkruan me gjigantin e madh

Roma, ka konfirmuar nënshkrimin e mesfushorit Georginio Wijnaldum në huazim nga Paris Saint-Germain me një opsion për ta bërë marrëveshjen të përhershme.

Holandezi bëhet nënshkrimi i fundit i Romës këtë verë pas blerjeve të Paulo Dybala, Nemanja Matic, Zeki Celik dhe Mile Svilar, përcjell ORAinfo.

Wijnaldum u largua nga Liverpool në vitin 2021 pas skadimit të kontratës së tij për t’u bashkuar me lojtarë si Lionel Messi, Gianluigi Donnarumma dhe Sergio Ramos në Paris Saint-Germain, por koha e rregullt e lojës i shpëtoi atij dhe ai tani është larguar për te Roma e Jose Mourinhos./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme