Udinese – Milan, formacionet zyrtare

Formacionet zyrtare, Udinese – Milan: Ibrahimovic fillon nga minuta e parë.

Milani do të jetë mysafir i Udineses në kuadër të javës së 27-të të Serie A.

Milanit i mungojnë Olivier Giroud dhe Theo Hernandez, kështu që Zlatan Ibrahimovic do të luajë nga minuta e parë pas 419 ditë.

Ai do të mbështet nga Rafael Leao dhe Brahim Diaz në fazën e sulmit.

Në anën tjetër Udinese sulmin ia beson Betos dhe Success, që do të përkrahen nga Roberto Pereyra.

Friulani nuk e kanë mposhtur Milanin që nga një rezultat 1-0 në gusht 2019.

Udinese: Silvestri; Perez, Bijol, Becao; Ehizibue, Samardzic, Pereyra, Walace, Udogie; Beto, Success

Milan: Maignan; Kalulu, Thiaë, Tomori; Saelemaekers, Tonali, Bennacer, Ballo-Touré; Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme