UEFA konfirmon ndryshimet për finalen e Ligës së Evropës

UEFA ka njoftuar se finalja e Ligës së Evropës nuk do të zhvillohet në të njëjtën javë me finalen e Ligës së Kampionëve.

Deri tani finalja e garës së dytë më të madhe evropiane zhvillohet një javë para finales së Ligës së Kampionëve.

Sivjet finalja ishte paraparë të zhvillohej më 24 maj, ndërsa ajo e Ligës së Kampionëve më 3 qershor.

Gjithsesi, UEFA ka vendosur që finalja të zhvillohet pas përfundimit të sezoneve në gara dhe nga viti 2019 dhe pas tij, finalja e Ligës së Evropës do të zhvillohet të mërkurën para finales së “Championsit”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme