Unitedi ka gjetur menaxherin e ardhshëm

Michael Carrick shpreson që një ditë të bëhet menaxher i Manchester Unitedit dhe Anglisë.

Kontrata e 35-vjeçarit skadon gjatë kësaj vere dhe tashmë ka filluar studimet për licencë të trajnerit.

Carrickut pritet të vazhdohet kontrata edhe për një vit nga Jose mourinho dhe ka premtuar se nuk do të luajë për ndonjë ekip tjetër të Premier Ligës.

Në një intervistë për revistën Match of the Day, Carrick ka thënë se është duke menduar për postin e trajnerit.

“Për momentin jam duke punuar në licencat për trajner, prandaj kush e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Varet edhe nga mundësitë që keni”, ka thënë Carrick.

“Do të doja që një ditë të menaxhoja Anglinë ose Unitedin – dhe të synoj majat e futbollit”.

© KOHA