Vdes diva e Hollywood-it Zsa Zsa Gabor

Zsa Zsa Gabor vdiq në moshën 99 vjeçare

Aktorja legjendare e Hollywood-it Zsa Zsa Gabor ka ndërruar jetë në moshën 99 vjeçare

Ish miss Hungaria, ka marrë pjesë në shumë role, megjithatë performanca e saj më e mirë ishte në rolin e vetvetes, shkruan mirror.

E lindur në Hungari, ajo emigroi në Shtetet e Bashkuara gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe bëri debutimin e saj të Hollywood-it në vitin 1952.

Ndër rolet e saj më të mira përmenden ato në filmat, si “Moulin Rouge” (1952), “Lili” (1953), “Touch of Evil” (1958) dhe “Queen of Outer Space” (1958).

Lajmin për vdekjen e saj e kam konfirmuar bashkëshorti i saj, Frederic.

15578620_10157878045645542_4806628352129497365_n15578655_10157878046285542_6001067975887791641_n15590809_10157878045470542_9097692995505260113_o15578851_10157878045915542_8405829065015587718_n15591581_10157878045860542_5829225264680786110_o15665670_10157878046430542_9217233608716035696_n15665677_10157878046025542_3211262585338386735_nunnamed