Vendim i papritur nga Joshua, para meçit të radhës

Anthony Joshua ka deklaruar sot se dëshiron që duelin e ardhshëm ta zhvillojë në Amerikë.

Kampioni i botës në peshat e rënda po planifikon që të mbrojë aty jo vetëm titullin kampion, por të zhvillojë disa duele në qytete si Las Vegas apo Nju Jork.

Joshua do të vendosë edhe emrin e rivalit, pasi në Amerikë duket se preferojnë më shumë ukrainasin apo boksierin vendës Deontay Wilder se sa një sfidë britanikësh me Tyson Fury.

“Prioritet për mua mbetet dueli në Amerikë dhe për këtë po diskutojmë me menaxherin tim Eddie Hearn”, tha Joshua.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme