Vetëm Ronaldo më i mirë se Ibrahimovic, Messi mbetet mbrapa (Foto)

Zlatan Ibrahimovic për të 10 vit më radhë ka arritur të shënoi më shumë se 20 gola në sezon

Ylli i Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic tashmë ka arritur në kuotën e 20 golave në këtë gjitha garat këtë edicion.

Suedezi këtë e bën për të 10 vit më radhë, me pesë skuadra të ndryshme dhe në katër liga të ndryshme kombëtare.

Vetëm Cristiano Ronaldo ka statistika më të mira, i cili ka shënuar mbi 20 gola në 11 edicione, ndërsa Leo Messi ka dështuar një vit që të shënoi 20 e më shumë gola. /Express/