Vietto i lumtur që zgjodhi Sevillan para Barcës

Luciano Vietto ishte prirur për t’u bashkuar me Sevillan në vend të Barcelonës dhe kjo gjë i ka dhuruar besim dhe lumturi

Sulmuesi argjentinas u bashkua me klubin nga Andaluzia në një marrëveshje huazimi një vjeçar nga Atletico Madrid gjatë kësaj vere, ku thuhet se ka hedhur poshtë një qasje për Barcelonën dhe ka folur në lidhje me eksitimin dhe kërkesat që të luajë nën Jorge Sampaoli.

“Unë kam ardhur këtu për të ndihmuar, të fitoj besimin tim dhe të jem i lumtur”, ka thënë 22-vjeçari për mediat spanjolle, transmeton Telegrafi.

 “Trajneri dëshiron që ne të mbajmë topin dhe për të vrapojmë shumë, kështu që ju duhet të jetë shumë i aftë fizikisht”.

“Ne jemi të gjithë duke marrë në një ide të re futbolli e cila është me të vërtetë e kënaqshme dhe diçka që ne të gjithë e pranojmë, por ne nuk kemi pasur shumë kohë kështu që ne duhet të punojmë edhe më shumë”, përfundoi Vietto.