Volkswagen do prezantojë SUV-in e ri elektrik

Volkswagen pas aferës “Dieselgate” ngadalë po kthen “të gjelbrën” për modelet e reja.

Në fakt, theksi është te modelet elektrike, transmeton Koha.net. Me këtë rast kompania ka përgatitur SUV-in e saj të ri elektrik, të cilin do ta prezantojë në muajin prill në Shanghai.

Fjala është për konceptin i cili pritet të fillojë prodhimin serik pas vitit 2020 dhe i cili do të ndërtohet në platformën modulare MEB.

Nuk dihet saktësisht se në cilin SUV elektrik do të bazohet, por mbetet të shohim në të ardhmen e afërt kur do të dalin informacionet e reja, citohet Koha. (b.an)

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme