Volkswagen sjell makinën pa shofer

Ajo është përshkruar si një kryqëzim midis “një tosteri dhe Apple iMac me rrota”, por pavarësisht formës së çuditshme që ajo ka Volkswagen beson se ajo do të jetë e ardhmja e makinave pa shoferë.

Kompania gjigante e automobilizmit bën të ditur se makina, e cila do të ketë funksionojë vetëm me energji elektrike, do të dalë në shitje në vitin 2025.

Kompania gjermane po përpiqet që të pozicionojë veten në pararojë të teknologjisë së re për të rimarë veten pas skandalit me emetimin e naftës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme