Vritet në Siri “Anxhelina Xholi kurde”

Në kufirin Siri – Turqi është vrarë luftëtarja që njihej me nofkën “Anxhelina Xholi kurde”. 22 vjeçarja e cila ka luftuar që nga viti 2014 dhe ka marrë pjesë në shumë operacione luftarake, raportohet të jetë vrarë gjatë ballafaqimit me një grup terroristësh në veri të Sirisë, njofton portali Sakte.net

Azia Ramazan Atar u vra në një qytet i cili ishte çliruar nga grupi i ISIS. Ajo i përkiste grupit për mbrojtjen e grave në regjionin kurd në Siri. Ajo krahasohej në rrjetet sociale me aktoren hollivudiane Anxhelina Xholi për shkak të ngjashmërisë./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme