Walker zyrtarisht pjesë e Cityt

Manchester City ka konfirmuar transferimin e mbrojtësit anglez, Kyle Walker, transmeton Koha.net.

Mbrojtësi i krahut të djathtë ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Cityn, dhe do ta mbajë numrin dy.

Ky është transferimi i tretë i Cityt për këtë afat kalimtar të verës pas Bernardo Silvas dhe Edersonit.

27 vjeçari ishte një nga mbrojtësit me formën më të lartë në Premier Ligë në sezonin që lamë pas në fanellën e Tottenhamit.

Photo published for City announce signing of Kyle Walker

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme