Xhaka: Arsenali duhet të tregoj lidership

Kosovari pritet që të mbaj shiritin e kapiteni pas largimit të Laurent Koscielny nga Arsenali, megjithatë ai thotë se tërë skuadra duhet të merr përgjegjësi dhe të tregoj lidership

Granit Xhaka shpreson ende që të jetë kapiten i skuadrës së Unai Emery për sezonin e ri, por ai ka thënë se është përgjegjësi e tërë skuadrës që të tregojnë lidership këtë sezon.

“Askush nuk ka folur për shiritin e kapitenit deri me tani”, ka thënë Xhaka për Arsenal Player.

“Trajneri ende nuk ka vendosur por nëse unë do ta kem shiritin, natyrisht, do të jem i lumtur. Është një gjë speciale por në fund ne të gjithë duhet të jemi kapiten të skuadrës si brenda ashtu edhe jashtë fushës sepse kështu duhet të jemi të gjithë ne”.

Xhaka i ka bërë këto komente pas humbjes në ndeshjen e fundit të turneut parasezonal kundër Barcelonës, ku edhe pse e kishin epërsinë prej 1-0 e shpërdoruan atë duke humbur trofeun Joan Gamper, transmeton GazetaExpress.  

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme