Ylli i madh po largohet nga Man City

Mesfushori i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan thuhet se do të largohet nga klubi në afatin kalimtar të kësaj vere.

Ndërsa lojtarë si Kevin De Bruyne dhe Bernardo Silva kanë luajtur në mesfushë gjatë sezonit 2021-22, Gundogan ka qenë gjithashtu i përfshirë shumë këtë sezon, duke regjistruar tetë gola dhe gjashtë asistime në 42 paraqitje në të gjitha garat, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Daily Mail raporton se 31-vjeçarit i është thënë se është i lirë të gjejë një klub të ri këtë verë, pasi nuk ka plane për të vazhduar kontratën e tij, e cila do të skadojë në qershor 2023.

Raporti shton se Gundogan u pa duke hipur në një aeroplan për në Madrid të hënën, dhe megjithëse skuadrës së parë të Cityt i janë dhënë dy ditë pushim, arsyeja e udhëtimit të tij në kryeqytetin spanjoll mbetet e panjohur.

Kampioni i La Ligës, Real Madrid, ka pasur më parë një interes për mesfushorin, gjatë ditëve të tij në Borussia Dortmund, por mbetet për t’u parë nëse ata do të konsiderojnë rindezjen e interesit për gjermanin./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme