Ylli i Shqipërisë e nis vitin 2017 me një lajm të tmerrshëm (FOTO)

Mesfushorit të kombëtares shqiptare Amir Abrashit nuk po i ndahen dëmtimet këtë sezon. Ai u detyrua të linte fushën para kohe në miqësoren ndaj Vaduzit.

Mesfushori i Frieburgut pas dëmtimit provoi rreth 20 minuta t’i rezistonte dhimbjeve por në fund u dorëzuar duke pranuar që të zëvendësohet.

Menjëherë Abrashi mësohet se ka lënë grumbullimin e skuadrës në Spanjë, për t’u kthyer në Gjermani, ku do t’i nënshtrohet ekzaminimeve më të specializuara mjekësore, për të kuptuar shkallën e dëmtimit dhe kohën që i duhet mesfushorit për të qenë sërish i gatshëm për lojë.

Sfida mes Frieburgut dhe Vaduzit përfundoi me rezultatin 3-1 në favor të skuadrës gjermane.

abrashi35

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme