Zbarkon në Londër Alvaro Morata (Foto)

Sulmuesi spanjoll është parë kur ka arritur në Londër, për të kompletuar transferin e tij prej 70 milionë funtave.

Morata dha edhe një deklaratë të shkurtë, ku tha se është “shumë i lumtur”, transmeton Periskopi.

Kur u pyet se pse po i bashkohet Chelseat, ai tha: “Sepse është klubi më i mirë. Antonio Conte është një prej menaxherëve më të mirë në botë dhe jam shumë i lumtur që do të punoj me Antonion”.

Morata më herët përshëndeti trajnerin Zidane dhe bashkëlojtarët e tij te Real Madridi. /Periskopi

Alvaro Morata is seen arriving at Heathrow airport ahead of his £70m move to Chelsea

Morata is expected to sign a long-term contract with the Premier League champions this week

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme