Zëvendësimi i Kjaer, Milan e merr këtë vendim

Opsionet për të zëvendësuar Kjaerin, Milani kërkon mbrojtësin e Chelseas

Milani po shqyrton opsionet e tyre për të zëvendësuar të dëmtuarin Simon Kjaer, duke përfshirë kthimin e Mattia Caldara nga huazimi i tij në Venezia.

Ndërkombëtari danez do t’i nënshtrohet një operacioni në gju sot dhe sipas ‘La Gazzetta dello Sport’, ai mund të qëndrojë jashtë fushës deri në gjashtë muaj.

Prandaj, Milani ka të ngjarë të ndryshojë strategjinë e tyre të transferimit për janar pasi drejtori Paolo Maldini kishte pohuar se klubi nuk po planifikonte të sillte fytyra të reja në afatin kalimtar të dimrit.

Ka një mori mbrojtësish të lidhur me një lëvizje në San Siro.

Sipas ‘Calciomercato.com’, Benoît Badiashile i Monakos, Facundo Medina i Lens dhe Caleb Okoli, aktualisht në huazim te Cremonese nga Atalanta, janë të gjithë në radarët e klubit.

Objektivi kryesor i Milanit është Gleison Bremer i Torinos, por Granata nuk ka gjasa të shesë yllin e tyre në afatin kalimtar të janarit, kështu që Milani tashmë po punon përpara një transferimi të mundshëm në verë.

Sipas ‘Calciomercato.com’ dhe ‘Tuttosport’, rikthimi i Mattia Caldara nga huazimi i tij në Venezia është gjithashtu një opsion për ‘kuqezinjtë’.

Caldara, 27 vjeç, iu bashkua skuadrës së sapopromovuar në Serie A me një marrëveshje të përkohshme në verë dhe ka luajtur 12 ndeshje këtë sezon.

Ai u transferua te Milani nga Juventusi në një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Leonardo Bonucci dhe Gonzalo Higuain në 2018, por luajti vetëm dy ndeshje me kuqezinjtë.

Ndërkohë ‘Tuttosport’ gjithashtu raporton se Malang Sarr i Chelseat mund t’i ofrohet Milanit pasi gjigantët e Serisë A dhe Blutë janë në marrëdhënie të mira pas transferimeve të Fikayo Tomorit, Olivier Giroud dhe Tiemoue Bakayoko.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme