ZYRTARE: Basketbollisti i njohur transferohet te Sigal Prishtina (FOTO)

Sigal Prishtina vazhdon me përforcime për sezonin e ri.

KB SIGAL Prishtina nënshkruan me Patrick Cole!

Sot edhe zyrtarisht edhe një lojtarë i është bashkuar rrugëtimit drejt Basketball Champions League. Është fjala për Patrick Cole i cili është i gjatë 1.96cm dhe luan në pozitën 3.

Cole, lojar polivalent, 23 vjeç i cili njihet si specialist per “triple-double” vie gjithashtu nga NCAA përkatësisht nga North Carolina Central ku në edicionin e fundit kishte mesatare prej 19.3 pikëve, 5.6 asistimeve dhe 7 kërcimeve për ndeshje shifër që tregon se sa lojtar energjik është përkundër pozitës së tij. Gjithashtu me këto statistika aj u shpall lojtari i vitit në konferencen të cilen gjindej.

Patrick, welcome to the home of champions!!!

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme