Zyrtare: FIFA e dënon Kosovën

Komisioni i Disiplinës i FIFA-s ka dënuar FFK-në me gjobë prej 30 mijë frangave zvicerane.

Komisioni i Disiplinës i FIFA-s ka dënuar FFK-në me gjobë prej 30 mijë frangave zvicerane, për shkak të thirrjeve raciste dhe hedhjes së sendeve piroteknike nga ana e adhuruesve në ndeshjen Kosova – Kroacia që u zhvillua më 6 tetor në stadiumin “Loro Boriqi” në Shkodër, përcjell Gazeta Express.

Derisa Kroacia, e cila e fitoi këtë ndeshje me rezultat 6:0, është dënuar me 50 mijë franga zvicerane.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme