Zyrtare: FIFA zbulon listën për lojtarin më të mirë për vitin 2016 (Foto)

E premte, 04 Nentor 2016 – Sakte.net   /

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, që të dy janë përfshirë në mesin e 23 lojtarëve për çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2016 që dhurohet nga FIFA, përcjell Gazeta Express.

 

Kush do të jetë më i miri? FIFA ka bërë të ditur emrat e 23 lojtarëve të cilët do të garojnë për çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2016.

Fituesi do të mësohet me ceremoninë e çmimeve që do të baht në Zurich me nëntë janar 2017.

Të nominuar janë: