Zyrtare: Ish-futbollisti i Brazilit dhe Interit emërohet trajner i Tiranës (FOTO)

Ze Maria, ish-mbrojtësi i Brazilit, i cili ka luajtur si futbollist në Serinë A me Parmën dhe Peruxhian, pritet të jetë pasuesi i Mirel Josës te Tirana shkruan Supersport.

Trajneri 43-vjeçar ka punuar më parë në Itali me Castelon dhe Catanzaron.

Në dy sezonet e fundit, 43-vjeçari ka drejtuar në Rumani skuadrën e Ceahlaul, si dhe ekipin Gor Maghia në Kenia.

Ai ka drejtuar deri dy ditë më parë këtë të fundit, duke dhënë dorëheqjen nga drejtimi i klubit në mënyrë të papritur. Me sa duket, braziliani kishte filluar negociatat me Tiranën dhe ka arritur akordin me ta për t’u kthyer në Evropë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme