Zyrtare: Ja sa do të mungojnë Modric e Marcelo

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridi, ka marrë lajme të këqija pas ekzaminimeve mjekësorë të Luka Modricit dhe Marcelos.

 

Luka Modric dhe Marcelo sot gjatë ditës kanë kryer testet mjekësore pas lëndimeve që pësuar në fitoren e Real Madridit ndaj Malagas (2:1).

Sipas Marcas, Modric do të mungoj rreth 10 ditë, dhe pritet të jetë gati për ndeshje e parë ndaj Napolit në Ligën e Kampionëve.

Kurse, Marcelo nuk do të mund të luaj për rreth një muaj, pasi vuan nga një lëndim më i rënd, përcjell Express.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme