ZYRTARE: Salah nënshkruan me këtë skuadër

Liverpool ka njoftuar se Mo Salah ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me Liverpool.

Marrëveshja e mëparshme do të skadonte në verën e vitit 2023. 30-vjeçari egjiptian ka qenë një lojtar jetik për Liverpool që kur iu bashkua klubit nga Roma në 2017 dhe sezonin e kaluar, ai ndau çmimin Këpucën e Artë të Premier League me Son Heung-Min si të dy shënuan 23 gola në ligë, përcjell ORAinfo.

Egjiptiani shënoi 31 në total.

Kishte zëra se Salah do t’i bashkohej Real Madridit pas një sezoni ku Salah fitoi Kupën Carabao, FA Cup dhe humbi finalet e Ligës së Kampionëve dhe Kupës së Kombeve Afrikane, por lojtari i Liverpoolit ka vendosur të vendosë stilolaps në letër dhe të nënshkruajë një kontratë të re./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme