10 të vdekur nga ftohti në Poloni

Të paktën 10 persona kanë vdekur nga i ftohti gjatë fundjavës në Poloni, njoftojnë forcat e sigurisë.

Numri i përgjithshëm i personave që kanë vdekur për shkak të të ftohtit që prej nëntorit ka arritur në 48.

Temperaturat kanë rënë në minus 20 gradë Celcius në disa vende.

Kushtet ekstreme pritet të vazhdojnë dhe autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve të ndihmojnë më të moshuarit dhe të pastrehët, të cilët janë veçanërisht të pambrojtur në dimër.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme