Teknologji

Autoritetet Gjermane bllokojnë politikën e re të privatësisë së WhatsApp

5 ditë më parë

Autoritetet Gjermane pretendojnë se përpjekjet e Facebook për ti detyruar përdoruesit e WhatsApp të pranojnë grumbullimin e të dhënave të tyre personale si pjesë e

Amerikanët po ndërtojnë aeroplanin supersonik: Prishtinë-New York për më pak se dy orë

5 ditë më parë

Tani për tani, nuk mund të paramendohet, por nëse i besojmë planifikuesit me bazë në Florida, Aerion, deri në fund të dekadës ne do të

Facebook dhe Instagram kërcënojnë: “Nëse nuk na jepni informacionin tuaj do të …

2 javë më parë

Facebook dhe Instagram kërcënojnë: “Nëse nuk na jepni informacionin tuaj do të …  Facebook dhe Instagram kërcënojnë se përdoruesit do të duhet të paguajnë për

Samsung prezanton laptopët Galaxy Book

2 javë më parë

Samsung mbaji ditën e Mërkure një eveniment ku prezantoi “pajisjen më të fuqishme Galaxy” prodhuar ndonjëherë. Siç sugjeronin spekulime kemi të bëjmë me një laptop.

Google të ardhura dhe fitime rekord prej pandemisë

2 javë më parë

Fitimi i Google u rrit me 162% në 17.9 miliardë dollarë në tre muajt e parë të këtij viti duke dërguar të ardhurat në vlera

Facebook nxit shqiptarët që të votojnë

3 javë më parë

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, i ka dedikuar një opsion të veçantë votimeve në Shqipëri. Kështu, që në mëngjes herët, Facebook ofron

Del në shitje Bentley i përdorur nga Mbretëresha Elizabeth, zbulohet çmimi (FOTO)

3 javë më parë

Me pak kilometra të bëra, servis i vazhdueshëm dhe një pronare e kujdesshme. Të gjitha këto të dhëna janë ideale për shitësit e makinave. Gjithçka

iMac i ri i Apple është fantastik, por ka një defekt të madh

4 javë më parë

Kompania Apple ka lancuar kompjuterët e saj të ri iMac të cilët duket të jenë të mrekullueshëm për nga funksioni, por nga dizajni lënë për

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

1 muaj më parë

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero,

Pozicionimi i ri i markës vodafone, simbol i fuqisë që buron nga bashkimi i teknologjisë me ambicien njerëzore

2 muaj më parë

Këtë fundjavë, në fushatën për lançimin e sloganit të ri të kompanisë në gjithë botën, Vodafone vë në pahatëqë shpirti njerëzor mund të arrijë nësendërthuret

1 2 3 366