Teknologji

Google po bën një ndryshim të madh

1 ditë më parë

Siç është deklaruar, njerëzit që këkojnë në Google një temë të caktuar që i intereson ata tani do të mund të klikojnë në detaje, të

Çfarë është Pegasus, “programi për spiunim” më i fuqishëm ndonjëherë dhe si funksionon ai?

6 ditë më parë

Është emri i ndoshta “programit për spiunim” më të fuqishëm të zhvilluar ndonjëherë – sigurisht nga një kompani private. Sipas The Guardian, përcjell Telegrafi, bëhet

Përfituan mijra euro duke ndërhyrë në llogaritë e ‘Facebook’, në pranga i 11-ti i grupit

1 javë më parë

Ka shkuar në 11 numri i personave të arrestuar, në operacionin e koduar “Transferta”, që ka dërguar në goditjen e një grupi, që ndërhynte në

WhatsApp për herë të parë do të përdoret edhe pa telefon

1 javë më parë

WhatsApp po teston një opsion të ri që do t’ju mundësojë përdoruesve për herë të pare, të dërgojnë mesazhe pa përdorur telefonin e tyre. Aktualisht,

Një iPhone 14 më i lirë dhe më i madh po planifikohet nga Apple

2 javë më parë

Fotografitë e modeleve të iPhone 13 sapo kanë rrjedhur. Tani informacionet në lidhje me iPhone 14 janë shfaqur. Sipas analistit shpesh të saktë Ming-Chi Kuo

VIDEO/ Makina fluturuese ngjitet drejt qiellit, bën udhëtimin e parë

4 javë më parë

Një prototip i një makine fluturuese ka realizuar fluturimin 35-minutësh. Mjeti u nis nga aeroporti i Nitra dhe zbriti në Bratislavë, Sllovaki. Avioni hibrid i

Amazon dhe Google nën hetim për shkak të vlerësimeve të rreme

4 javë më parë

Amazon dhe Google janë nën hetim lidhur me shqetësimet që vlerësimet e rreme me pesë yje në faqet e tyre të internetit mund të jenë

Këmba e majtë, këmba e djathtë,…!: Njihuni me robotin me katër këmbë që pritet të kalojë edhe “kodrat” në Mars

4 javë më parë

Një robot i vogël katërkëmbësh me emrin ‘SpaceBok’ është vendosur të jetë makina e parë me motor që ecën nëpër sipërfaqen e Marsit. Sipas mediave

Google do të hetohet nga BE-ja për shkelje të rregullave të konkurrencës

1 muaj më parë

Kompania e kërkimit online Google do të përballet me një hetim më të gjerë nga Bashkimi Evropian, dy vjet pasi rregullatorët kryen hetime lokale, duke

Zyra Federale Gjermane nis hetime ndaj Apple

1 muaj më parë

Zyra Federale Gjermane e Kartelit (Bundeskartellamt) ka filluar një hetim nëse Apple ka abuzuar me dominimin e saj në treg. Në një deklaratë nga Zyra

1 2 3 367