Kendvështrime

Kim Mehmeti: Parlamenti i Shqipërisë merret me të shkuarën e ndritshme të UÇK’së, e jo me të kaluarën e errët të miqve serb të Piktorit!

12 orë më parë

Nga Kim Mehmeti Jo vetëm Shqipëria, por shqiptarët kudo që janë, gjithnjë e më shpesh, e paguajnë haraçin e papërgjegjësisë dhe pandjeshmërisë së tyre ndaj

Kim Mehmeti: ‘Vëllai’ i Piktorit – Vuçiqi, ishte dhe mbeti projektues i ferrit e jo i parajsës

2 javë më parë

 Nga Kim Mehmeti Vuçiqi është politikanë i dalë nga gjaku i luftërave të Millosheviqit kundër popujve joserb të këtyre hapësirave dhe ai gjak, herë pas

HESHTJA E POPULLIT, HASHIM THAÇI ÇKA KA MBJELLË, PO E KORRË!

3 javë më parë

Nga Xhevdet Pozhari PDK po bën thirrje me u “përbashku” rreth mbrojtjes së Hashim Thaçit.Ndërkohë, po harrojnë se veç në 5 vitet e fundit sa ishte

Thaçi dhe viktimat e tij në Kosovë!

3 javë më parë

Nga Enver Bytyçi   Të mërkurën e kaluar pati kontrolle dhe arrestime të ish- eksponentëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ish-zëdhënësi i UÇK-së dhe ish-kryetari I

E drejta për të qenë njëkohësisht evropian, shqiptar dhe mysliman

3 javë më parë

Ummaja islame, Amfilohije dhe mbrojtja e shtetit prej religjionit. 1. Një shqiptar vrau parmbrëmë në Vjenë katër veta, në një sulm “terrori islamik”. Fjalia mund

Kim Mehmeti: Piktori është prodhim i tri dekadave të shkuara, që në Shqipëri prodhuan shumë pleh, grindje dhe ligësi politike

4 javë më parë

Nga Kim Mehmeti Piktori shkoi në Bruksel siç shkojnë gjithë të vetëpëlqyerit, siç shkojnë ata që politikën e kanë kuptuar si diçka që të bënë

“Trump e ka një zgjidhje për Kosovën – injorimin e saj”

1 muaj më parë

a Edward P. Joseph   Në Ballkan, zëri i një super fuqie vlen shumë. Sh.B.A. Fjalët e Sekretarit të Shtetit James Baker në qershor 1991

Taksisti hebre dhe ambasadori në Paris

1 muaj më parë

Nga Veton Surroi   Në lojën e identiteteve brenda javës, Trumpi në Amerikë dhe incidenti me Charlie Hebdo në Paris sërish i çojnë Kosovën e shqiptarët

Pazari i artistit në kohë fushate

1 muaj më parë

Nga Ergys Mërtiri Ndërsa fsheh emrat e pronarëve të inceneratorëve, vitrina elektorale e qeverisë ekspozon çdo ditë portrete këngëtarësh e artistësh që i bashkohen tallavasë së

Pas vrasjes së Ardit Gjoklajt dhe investigimit tim në Holandë, ‘shes’ një adresë për inceneratorin e radhës

1 muaj më parë

Nga Flutura Açka Një vit pas vrasjes së djaloshit të ri Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës, në kohën kur u censurua një dokumentar kushtuar

1 2 3 95