Kronika e Zezë

Tetë të vdekur dhe 334 raste me COVID-19 sot në Kosovë

4 javë më parë

Tetë persona kanë vdekur dhe 334 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit me COVID-19 në Kosovë. Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja janë

Pamje nga përleshja e policisë dhe disa personave në Fushë Kosovë

4 javë më parë

Një incident me armë zjarri ka ndodhur në Fushë Kosovë mes policisë dhe disa personave, shkruan Gazeta Metro. Në këtë rast janë përfshirë disa zyrtarë

Një i plagosur e pesë të tjerë me lëndime trupore, detajet e fundit nga përleshja në Fushë Kosovë

4 javë më parë

Sot rreth orës 14:00, në rrugën e Pejës në Fushë Kosovë, ka ndodhur një sulm ndaj zyrtarëve policorë. Si pasojë e kësaj përleshje, nga policia

Incident mes policisë dhe qytetarëve në Fushë Kosovë, ka të plagosur

4 javë më parë

Një incident me armë zjarri ka ndodhur sot në Fushë Kosovë.   Burimet e lajmi.net kanë treguar se një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka

Vdesin dy persona në një aksident trafiku në rrugën Kllokot-Viti

4 javë më parë

Dy persona kanë vdekur ndërsa një ka marr lëndime të rënda pas një aksidenti të ndodhur në rrugën Kllokot-Viti. Rastin për KOHËN e ka konfirmuar

Operacioni i djeshëm i policisë dhe IPK-së, shkon në 24 numri i të arrestuarve

2 muaj më parë

Edhe dy persona janë arrestuar në aksionin që nisi dje në rajone të ndryshme të Kosovës kundër veprimtarive kriminale, e që ishte vazhdimësi e operacionit

Detaje nga vrasja e kosovarit në Novi Pazar

2 muaj më parë

Agjencia “Selo Tours” ka konfirmuar vdekjen e pronarit Selatin Janjeva. Në njoftimin e lëshuar nga Agjencia theksohet se Janjeva u vra në shtëpinë e tij

Zhduket një vajzë në Shtime, babai e raporton rastin në Polici

2 muaj më parë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje është zhdukur një person në Shtime. Rastin e ka raportuar babai i viktimës i cili ka thënë se

Heronjtë e vërtetë të Bejrutit: Ekipi i zjarrfikësve kishin mbërritur në depo pak momente para shpërthimit, të gjithë humbën jetën

4 muaj më parë

Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografi që tregojnë momentet e fundit të zjarrfikësve, që tentojnë të parandalojnë përhapjen e mëtejme të zjarrit në depon e

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, vdes një 82-vjeçare

4 muaj më parë

Një 82-vjeçare ka vdekur të enjten si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Policia e Kosovës ka konfirmuar për KOHËN se

1 2 3 610