Sport

VIDEO/ Rei Manaj nuk ndalet, shënon sërish me ekipin e parë të Barcelonës

19 orë më parë

Barcelona po luan një miqësore tjetër pasditen e sotme kundër rivalëve të Gironës dhe Rei Manaj e ka nisur si titullar sfidën. Tripleta kundër Gimnastik

Medalja e Artë që Distria Krasniqi do ta sjellë në Kosovë

19 orë më parë

Kjo është medalja e Artë që Distria Krasniqi do ta sjellë në Kosovë. Komiteti Olimpik i Kosovës e ka postuar Medaljen e Artë të Distria

Sa të ardhura përfitojnë sportistët, që meritojnë medalje Olimpike?

19 orë më parë

Sa vlejnë medaljet olimpike? Eshtë një pyetje që bëhet shpesh dhe vlerësimet janë nga më të ndryshmet. Italia fjala vjen, që para nisjes për në

Fitoi medaljen e artë, politikanët shqiptarë përgëzojnë xhudisten Distria Krasniqi

1 ditë më parë

Xhudista Distria Krasniqi e cila fitoi Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike në Tokio ka marrë mesazhe të shumta nga politikanët shqiptar. Ish-kryeminstri Sali Berisha

Ish – partnerja ia nxjerr të ‘palarat’ Balotellit

1 ditë më parë

Shpërthim i gjatë i Mario Balotellit në Instagram. Futbollisti ka drejtuar gishtin drejt femrave që, sipas tij, duan t’i përdorin burrat si ATM. Sulmuesi nuk

E ARTA Kosovës: Disitria Krasniqi i sjell Kosovës medaljen e parë në “Tokio 2020”

1 ditë më parë

Kosova lë gjurmë në Japoni, Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike në “Tokio 2020”. Xhudistja jonë, Distria Krasniqi ka arritur ta bëjë krenare gjithë

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020” (Foto+Video)

2 ditë më parë

Në orën 13:00 ka filluar yrtarisht ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike “Tokio 2020” dhe tashmë në stadiumin Olimpik ka parakaluar edhe ekipi i Kosovës. Shumica

“Anuloni Olimpiadën”, me qindra japoneze portestë gjatë ceremonisë së hapjes (fotot)

2 ditë më parë

Gjatë zhvillimit të ceremonisë së hapjes së Olimpiadës “Tokyo 2020”, një grup njerëzish (me qindra) u mblodhën jashtë Stadiumit Olimpik Japonez për të kontestuar zhvillimin

Rezultatet e Dritës dhe Prishtinës, Kosova merr një superlajm

2 ditë më parë

Drita nuk u thye dot nga Feyenoordi dhe mori një barazim me shumë vlerë ndaj gjigantit holandez. “Intelektualët” zhvilluan një ndeshje fantastike ndaj skuadrës së

Sot përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit

2 ditë më parë

Ministria e Kulturës ka bërë të ditur se sot do të përurohet shtatorja e ikonës të futbollit shqiptar, Fadil Vokrrit. Përurimi do të bëhet në

1 2 3 577