Lajme

108 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

10 orë më parë

Sot 108 vjet më parë në Vlorë përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e Shtetit Shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të

Gashi: Dita e Flamurit është festë që i bashkon shqiptarët anekënd botës

10 orë më parë

Kryetari i Alternativës Afrim Gashi, ka uruar shqiptarët me rastin e 28 Nëntorit. Dita e Flamurit është festë që i bashkon shqiptarët anekënd botës, është

MPJ dënon ashpër përdhosjen e monumentit në Ohër për viktimat e aksidentit tragjik me anijen “Ilinden”

12 orë më parë

Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut dënon ashpër aktin vandal të përdhosjes së monumentit në Ohër për viktimat e aksidentit

Erdoğan: Fyerja e besimeve është larg të qenit liri

12 orë më parë

Në një video-mesazh për kongresin e 23-të vjetor të Shoqërisë Muslimane Amerikane, presidenti turk theksoi se fanatizmi ideologjik ka fituar më shumë terren Presidenti i

Presidenti Meta për 65-vjetorin e lindjes së Adem Jasharit: Linde në Ditën e Flamurit Kombëtar e përjetësisht do të mbetesh në memorien e kombit tonë

12 orë më parë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përcjellë një mesazh me rastin e 65-vjetorit të lindjes së Adem Jasharit. “Nderojmë sot në 65-vjetorin e lindjes, Komandantin

Pamje nga momenti historik kur Rexhep Selimi, Daut Haradinaj e Mujë Krasniqi dolën publikisht me uniformat e UÇK-së

12 orë më parë

28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës së Flamurit. Sa herë vjen ky muaj, Kosova kujton daljen e parë në skenë të Ushtrisë Çlirimtare

Kurti homazhe në Prekaz: Padrejtësia ndaj atyre që e shpallën UÇK-në nuk do të na dobësojë

12 orë më parë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti për nder të festave të 28 Nëntorit, sot ka bërë homazhe tek kompleksi memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Kim Mehmeti: Parlamenti i Shqipërisë merret me të shkuarën e ndritshme të UÇK’së, e jo me të kaluarën e errët të miqve serb të Piktorit!

12 orë më parë

Nga Kim Mehmeti Jo vetëm Shqipëria, por shqiptarët kudo që janë, gjithnjë e më shpesh, e paguajnë haraçin e papërgjegjësisë dhe pandjeshmërisë së tyre ndaj

Vlorë, ceremonia shtetërore me rastin e 108-vjetorit të Pavarësisë

12 orë më parë

Në Vlorë ka nisur ceremonia shtetërore me rastin e 108-vjetorit të Pavarësisë, në Sheshin e Flamurit dhe Monumentin e Pavarësisë. Presidenti Ilir Meta, Kryetari Kuvendit

VV-JA E KURTIT I KTHEHET FLAMURIT, KËRKON TË VENDOSET NË SECILIN BALLKON TË SHTËPIVE

13 orë më parë

Lëvizja Vetëvendosje në ditën e Flamur ka ftuar qytetarët që t’i vendosin flamujt kombëtar të UÇK-së në ballkonet apo dritaret e shtëpive apo banesave të

1 2 3 3 665