20 gabime filmike, vërtetë shumë të dukshme që ka shumë gjasa t’ju kenë ikur

Sikurse çdo njeri edhe regjisorët mund të bëjnë gabime. Për t’ia filluar, Gazeta Blic ka sjellë për ju 20 gabimet më të dukshme nga filmat e njohur.

“The Hobbit” dhe “The Lord of the Rings”

754705-650-1455522065-collage21. Në filmin “The Hobbit”, Legolas ka sy të mahnitshëm blu, por në filmin “The Lord of the Rings” çuditërisht ishin pothuajse të zi.

755855-650-1455522065-pauk2. Në filmin “The Lord of the Rings: The Return of the King” njëra nga shkallët befasisht zhduket.

Harry Potter

755105-650-1455522065-003. Kjo nuk është magji. Penjtë që po i mbajnë qirinjtë të varur janë vërtetë të dukshëm.

 

755055-650-1455522065-3_8

4. Ju mund ta shihni kameramanin në skenë tek filmi “Harry Potter and the Chamber of Screts.”

 

756005-650-1455522065-4_125. Në filmin “ Harry Potter and the Order of the Phoenix,” maica e Harryt ndryshon në gjumë, prej asaj me rreth në fyt, në atë me susta.

755205-650-1455522065-CJecZN76. Harry gjithmonë ka thënë se ai i kishte sytë jeshile të nënës së tij. Por, pse pra ne e shohim atë (nënën e  Harryt) me sy ngjyrë kafe në filmin “Harry Potter and the Deathly Hallows”?!

 

Spider-Man (Njeriu Merimangë)

754955-650-1455522065-collage7. Në këtë skenë, Mary Jane rrëshqet në një lëng të derdhur, por në kuadrin e ardhshëm lëngu zhduket. Ndoshta ka qenë dyshemeja Vetë-Pastruese.

 

Star Trek

755355-650-1455522065-VAnxpPr8. Kapiteni Robau është parë veshur me një simbol Starfleet, por, sa ulet në karrigen e tij, simboli zhduket si me magji!

 

TWILIGHT

(MUZGU

755255-650-1455522065-E4zqMEj9. Reflektimi i kamerës është i dukshëm në dritaren e makinës.

755555-650-1455522065-zF2zTGh

10. Ju mund të shihni qartë një kabllo që kalon përmes xhinseve të Bellas.

Sleepy Hollow

755005-650-1455522065-3_911. Këtu ju mund t’i shihni dhëmbët e vërtetë të Christoper Walker pas protezave.

Pulp Fiction

755705-650-1455522065-LJFeJi012. Kush nuk e ka në mend këtë skenë. Por a e keni vërejtur ndonjëherë se vrimat e plumbave janë tashmë në mur para se të fillohet të shtihet me armë?

Men in Black II

755605-650-1455522065-UesCpfg13. Rripi i sigurisë të Agjentit K mund të shihet qartë këtu.

Piratët e Karaibeve

755805-650-1455522065-lQzUqyY14. Një nga antarët e ekuipazhit siç duket është kapur nga kuadro.

754755-650-1455522065-collage415. Tek filmi “Piratët e Karaibeve: Mallkimi i Perlës së Zezë” dhëmbët e Kapitenit, Hector Barbossa ndryshojnë nga të bardha në super-bruto, një çështje minutash kjo!

Gladiator

756055-650-1455522065-165016. Në skenën e një beteje epike, një nga qerret rrëzohet, dhe ju mund të shihni një cilindër gazi të ngjitur në pjesën e pasme të saj.

AVANGERS

754655-650-1455522065-collage317. Duket se kostumi i “Njeriut Hekur” (IRON MAN) mund t’i shëroj plagët e vogla.

754805-650-1455522065-collage618…. Po kështu mundet edhe Kapiteni i Amerikës

 

THE HUNGER GAMES – LOJRAT E URISË

755755-650-1455522065-Katniss-Blooper19. Katniss mund të jetë duke bërë diçka të gabuar këtu.

PRETTY WOMAN

754855-650-1455522065-collage720. Në këtë episod, Julia Roberts është duke ngrënë një kroasan, por në kuadrin e ardhshëm papritur kthehet në Petull!

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme